dost nedir

dost arasında birbirine karşı yapılmış hatalar olabilir. Önemli olan hatalı için hatayı kabul etmek hata işlenenin ise hatalı affetmesidir. Affetmek bir erdem ise affetmek için bahaneler aramalıyız.
dostlarımizi kategorize etmek yerine her bir dostlarımizila iyi geçinmeli, paylaşımlarımızın fazla olduğu dostlarımizi da incitmekten,kırmaktan itina ile çekinmeliyiz.

dost nedir

Bize karşı dostlarımizi tarafından bir hata işlenmişse mazeretini dinlemeli, itimat etmiyorsak dahi mazeretini mazur görmeliyiz.dostun hakkına riayet etmeliyiz. İki dostlarımizi  iki ele benzer. Biri diğerini nasıl yıkayıp temizler, nasıl ki el, ayak ve bütün uzuvlarımız bize yük olmayıp, bir hususta yardımcı ise, biz de arkadaşımıza yük değil, yardımcı olmaya çalışmalıyız! Karşılık beklemeden yardımına koşmalıyız!

Haklarına riayet etmeli, onun menfaatlerini de en az kendi menfaatlerimiz kadar korumalıyız. dostlarımiza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmenin verdiği huzuru tattığınızda kendinizden çok dostlarımizin memnun etmenin yollarını aramaya başlarsınız.Dostlarımı incitmekten, arkadaşlarımı kırmaktan korkarım. dostluk üzerine daha çok kelamlar edebilir , saatlerce sohbetler yapabiliriz ancak şu cümleler ile tamamlamak en doğrusu olacaktır Dost ve dostluk dediğimiz, çokluk ruhlarımızın beraber olmasını sağlayan bir raslantı ya da zorunlulukla edindiğimiz ilintiler, yakınlıklardır. Benim anlattığım dostlukta ruhlar o kadar derinden uyuşmuş, karışmış kaynaşmıştır ki onları birleştiren dikişi silip süpürmüş ve artık bulamaz olmuşlardır.

dost nedir

Aslında insanlardaki iletişimler söz konusu olunca aklıma geldi şimdiki insanlar çok şanslı her imkanla sohbet etme olanakları var hatırlıyorum, da eskiden bir birlerinden uzakta olan insanların mektup ile sohbetleri olurdu örneğin babam yurt dışında iken hep mektup yazardı tabi bizde yazardık gelen mektuptaki içeriğe yanıt olarak sohbet aracılığı ile hayatımızda değişen çok şeyler olmuştur arkadaşlık,dostluk,aşk,sevgili neredeyse reelde bulamadığımız her imkanları buralarda dost arkadaşlık,dost dostluk,dost aşk,dost sevgili,dost sevgi,dost muhabbet aradiniz dost dostlukları bulabilirsizniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
okuma
19 Kasım, 2017
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?