hayata neden geldik

hayata neden geldik Sahi neden geldik ? Dert çekmeye mi ? Sefa sürmeye mi ? Sürünmeye mi ? Eğlenmeye mi ? Gülmeye mi ? Sadece yiyip içmeye mi Dünyadaki yaşama baktığımızda her canlının bir hayata geliş amacı var. Herbiri ayrı ayrı sistemi oluşturan bütünün eşsiz parçaları. Bir teoriye göre tüm canlıların en temel var oluş sebebi neslini bir sonraki kuşağa aktarmak. Ancak bu teori ve varsayımlar söz konusu insan olunca çok farklı boyutlara ulaşıyor. İnsanı farklılaştıran ise aklı oluyor.Basit bir tek hücreli canlı olsaydık çok da hayatı sorgulamaya ihtiyacımız olmayacaktı. Doğar, yer, içer, çoğalır, yaşar, ölürdük. Ancak bize bahşedilen çözüm odaklı aklımız bazen işleri çok da karmaşıklaştırabiliyor. İnsan ona verilen akılla, varlık nedenini çözmeye ve anlamaya çabalıyorken buluyor kendini. Bazen yarattığı karmaşadan çıkamıyor buna depresyon diyor, bazen hayatına bir anlam veremiyor intihar ediyor.Aslında tek cevabı olmayan, uzun uzadıya kişiye özgü ve özgün birsürü cevabı olan bir soru bu. Kimisi kedileri beslemek için gelmiştir, kimisi öğretmen olmak için, kimisi boş boş oturmak için, kimisi de kötülüklerin efendisi olmak için gelmiştir bu hayata.

hayata neden geldik
Hal böyle olunca, soruyu herkese göre cevaplamak çok da kolay olmuyor. Ancak tek hücreli bir canlı olmadığımız göz önüne alınırsa, bu hayata sadece yemek, içmek, öyleyce yaşayıp ölmek için gelmediğimizin aşikar olduğu, kanıtı olan aklımız bize yol gösteriyor. Bana sorarsanız hepimiz bu dünyaya kendi hayatımızı yaşamaya geldik, her zaman bizim kontrolümüzde gelişmese de kendi sınırlı zaman dilimimizi yaşamaya geldik Yaşamaya gelmek çok iddialı bir olay. Sorgulamalı, anlamaya çalışmalı, kendimizden çıkıp evrenle bir bütün olmalı… Hayat hedefleri olmalı mesela, yarın bu dünyadan göçse gözleri açık gitmeyecek şekilde…Bir ‘değer’ yaratabilmiş olmalı insan. Kendini tamamlamalı,  doğayla uyumlu olmalı. Hayatına dokunduğumuz her insana, her varlığa birşeyler katıp, bizden sonrakilere çok geniş anlamlarda daha iyisini bırakıp, herkes gibi doğduğumuzu ve herkes gibi öleceğimizi unutmadan, zor olsa da insan olma kavramını olumlu anlamlandırarak, yeni gelenlere anılacak güzel anılar bırakarak ve en önemlisi parmak izimiz gibi yegane olan hayat hikayemizi yazdıktan sonra ölmek için geldik bu hayata… Yoksa yemek, içmek, bu beden hep bunlara ulaşmak için bir vasıta… Buluncaya kadar hep sorgula.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amacımız bedava üyeliksiz ücretsiz sohbet chat dostluk arkadaşlık muhabbet sevgi saygı Hoşgörü Esnek yapısı ve güncel arayüzü ile uyeliksiz.com üzerinde milyonları buluşturuyoruz içersinden özel sektör, kamu ya da serbest meslek ile uğraşan herkese kapılar sonuna kadar açık. Ayrımcılık, ırkçılık, dil ve tercih gözetmeksizin hizmetimizden yararlanın Benim çevremde beni anlamayan birileri neden yok diye yakınmanın artık sona erdiğini bunu yaşayarak görebilirsiniz. çünkü sohbet odalarımızda dilediğiniz her yerden katılan farklı kültürlere, yaşama sahip olan eğlenceli sizleri anlayabilen insanlarla iletişime geçip rahat ilişkiler kurabilirsiniz.