mutluluk nedir

Büyük oranda aldığımız kararların sonuçlarını yaşadığımız şu hayatta, mutluluk da hep bizim düşünce ve kararlarımızın çıktısı bence. Sorun her zaman mutlu olma erdemine erişemeyişimizdir belki de Sahi mutluluk nedir ? Düşündünüz mü hiç? Neye göre, kime göre, hangi durumda mutluluk? Elbette göreceli bir kavramdır fakat özdeki ‘mutlu’ olma durumu her zaman aynıdır. Öyle bir sistem içinde yaşıyoruz ki mutluluğu bir sonuca bağlıyoruz. Çünkü bize böyle öğretildi.Geçmişteki güzel anılarımız canlanıyor, mutluluk her insanın her zaman olmak için aradığı ,bence bulunca’da kıymetini bilmediği bir olgu.Küçük şeylerden Mutlu olmak gerek. nedir mutluluk ? sevdiklerinizin yanınızda olmasımı? eğlenmekmi? bir insanın gözlerindemi? sıcak bir el? sarıldığımız bir omuz? nedir mutluluk?.Kim yapabilirki tarifini? ben yapamıyorum. Bugün çok düşündüm, herkese göre farklı bir tarifimi vardır. yoksa herkesi, aynı şeyler mutlu edebilirmi mutluluğun tarifi herkese göre değişir sanırım… herkesin iç dünyasına, karakterine, hayata bakış açısına ve en önemlisi hayattan beklentilerine göre farklılık gösterir…
*sağlık ve huzur en önemlisi… bunlar başrol:) detaylara gelirsek benim için mutluluk kimi zaman yağan bir yağmur kimi zaman açan bir çiçek, bazen anılar bazen tadında bir hüzün, acı vermeyen gözyaşının verdiği mevsimlerin geçişleri, bulutların oluşturduğu şekillerden kompozisyon oluşturmak, okuduğum kitaptaki kahramanın mutluluğu, sevdiğim bir film, izlediğim bir yarışma, ruhuma dolan sevdiğim melodiler, anılarım, hayallerim ve mutluluğun hep bir nesnesi vardır. bir şey için mutlu oluruz hep. bu yüzden tarifi zor çünkü herkes başka başka şeylere mutlu oluyor.MUTLULUĞUN tanımı bizim hayatı algılama ,anlamlandırma biçimimiz…bazılarımızı için kendine ayırdığı soft anlar kendiyle yaşadığı,bazılarımız için yaşamın tümüne eşit uzaklıkta bir gülüş,bazılarımız için hüzünlü kalabalıklar içinde yalnızlık hissetmek.mutluluk sahip olduklarına şükretmek sevdiklerinin kıymetini bilip gerçekten sevdiğini üzmeden ve yanından ayırmadan yaşayabilmektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amacımız bedava üyeliksiz ücretsiz sohbet chat dostluk arkadaşlık muhabbet sevgi saygı Hoşgörü Esnek yapısı ve güncel arayüzü ile uyeliksiz.com üzerinde milyonları buluşturuyoruz içersinden özel sektör, kamu ya da serbest meslek ile uğraşan herkese kapılar sonuna kadar açık. Ayrımcılık, ırkçılık, dil ve tercih gözetmeksizin hizmetimizden yararlanın Benim çevremde beni anlamayan birileri neden yok diye yakınmanın artık sona erdiğini bunu yaşayarak görebilirsiniz. çünkü sohbet odalarımızda dilediğiniz her yerden katılan farklı kültürlere, yaşama sahip olan eğlenceli sizleri anlayabilen insanlarla iletişime geçip rahat ilişkiler kurabilirsiniz.